home
PROPULS SOLAR s.r.o. - Česky  PROPULS SOLAR s.r.o. - English  PROPULS SOLAR s.r.o. - Deutsch  PROPULS SOLAR s.r.o. - Hrvatski  PROPULS SOLAR s.r.o. - Français  PROPULS SOLAR s.r.o. - Espanol  PROPULS SOLAR s.r.o. - Italiano  PROPULS SOLAR s.r.o. - Russian  PROPULS SOLAR s.r.o. - Polski    |   mapa webu    |   úvod    |   poptávkový formulář
O nás Reference Kontakty Poptávkový formulář Tlačítková lišta


PROPULS SOLAR s.r.o.Ryze česká výrobní společnost


Historie firmy PROPULS SOLAR se začala psát již v roce 1993, kdy byla založena mateřská firma Propuls s.r.o ve východočeských Pardubicích. Firma se původně zaměřovala na obchod v oblasti výpočetní techniky a software. Ke konci devadesátých let minulého století se firma zaměřovala spíše na výrobu komponent pro jednoúčelové stroje. Na přelomu tisíciletí se firma Propuls s.r.o. stala dvorním výrobcem komponet a ucelených linek pro jednoúčelové stroje projektované českou firmou JHV-Engineering s.r.o..
V roce 2004 bylo rozhodnuto o vývoji zcela nového segmentu výrobku v oblasti energií. Základním projektem se stal vývoj českých solárních kolektorů. Po dvouletém vývoji byl vyroben první prototyp, který obstál ve velmi náročných testech na ČVUT v Praze. V roce 2006 byl zahájen vývoj velkoplošných solárních kolektorů o celkové ploše až 10 m2 v jednom rámu. V roce 2007 byla zaregistrována ochranná známka SUNTIME. Značka vznikla spojením dvou anglických slov SUN (slunce) a TIME (čas).
V roce 2008 byla založena společnost PROPULS SOLAR s.r.o., která převzala všechny vývojové, výrobní a obchodní aktivity původní společnosti Propuls s.r.o.. Společnost PROPULS SOLAR s.r.o. je ryze česká společnost s českým kapitálem. V roce 2009 získaly solární kolektory SUNTIME certifikát Solar Keymark, což je nejvyšší certifikace pro solární termické kolektory. Od roku 2010 se můžete se solárními kolektory SUNTIME setkat i na Slovensku, kde solární kolektory Suntime získaly certifikaci, která opravňuje prodej na Slovensku.
V roce 2011 se můžete se solárními kolektory SUNTIME setkat ve více než 30 zemích po celém světě.
Firma PROPULS SOLAR s.r.o. disponuje týmem odborníků z oblasti vývoje, projekce, statického posouzení střech a montáže solárních kolektorů. Máme zkušenosti jak s malými solárními systémy, tak s velkými systémy, které jsou klíčové pro budoucnost v oblasti úspor energií jak v bytových a panelových domech, tak i v průmyslu.
Děkujeme za projevenou důvěru v české výrobky, které Vám jistě přinesou mnoho úspor v dnešním energeticky stále náročnějším a nepřehledném světě.


© 2018 PROPULS SOLAR s.r.o., Načešice 3, 538 03 Načešice  |  tel. +420 775 770 697,   |  propuls@propuls.cz  |  admin