home
PROPULS SOLAR s.r.o. - Česky  PROPULS SOLAR s.r.o. - English  PROPULS SOLAR s.r.o. - Deutsch  PROPULS SOLAR s.r.o. - Hrvatski  PROPULS SOLAR s.r.o. - Français  PROPULS SOLAR s.r.o. - Espanol  PROPULS SOLAR s.r.o. - Italiano  PROPULS SOLAR s.r.o. - Russian  PROPULS SOLAR s.r.o. - Polski    |   mapa webu    |   úvod    |   poptávkový formulář
O nás Reference Kontakty Poptávkový formulář Tlačítková lišta


Tepelná čerpadla LG THERMA V:Tepelná invertorová čerpadla vzduch/voda LG


Nejmodernějším prvkem v oblasti výroby a vývoje tepelných čerpadel se stává invertorová technologie. Tepelná čerpadla LG vzduch/voda, stejně jako podobné výrobky odebírají nízkopotencionální teplo ze vzduchu, a převádějí jej na vyšší energetickou hladinu pomocí kompresoru. Rozdílem však je automatický provoz komfortního spínání a vypínaní tepelného čerpadla při poklesu nutného dodávaného výkonu. V případě potřeby nižšího množství tepla se tepelné čerpadlo LG nevypne, tak jako u dosavadních typů čerpadel, ale přejde díky invertoru do nižšího výkonu. Nižší výkon je docílen frekvenčním měničem (invertorem), který změnou frekvence sníží otáčky kompresoru. Dosáhne se tak plynulého a velmi ekonomického provozu. Tepelná čerpadla LG se vyznačují velmi vysokým topným faktorem COP (Coefficient Of Perfomance) až 4,6, tzn., že na 1 kWh elektrického příkonu připadá 4,6 kWh topného výkonu (platí při teplotě vzduchu 7°C a teplotě výstupní vody 35°C - A7W35).
Jedná se o oddělenou technologii tzv. SPLIT, kdy je venkovní a vnitřní jednotka samostatná, propojená potrubím pro přenos energie. Venkovní jednotka obsahuje kompresor, expanzní ventil, výparník, ventilátor a 4-cestný ventil. Vnitřní jednotka obsahuje kondenzátor, oběhové čerpadlo topného okruhu, elektrické topné patrony a řídící jednotku.

Kde se tepelné čerpadlo vyplatí


Tepelné čerpadlo se vyplatí v případě použití v nízkoteplotních topných soustavách, např. velkoplošné podlahové vytápění. V případě zapojení tepelného čerpadla do topné soustavy, kde nahradí např. kotel na tuhá paliva, je úspora zanedbatelná, neboť nízká výstupní teplota nestačí k dosažení komfortní teploty v domě. Je samozřejmě možné nastavit vyšší výstupní teplotu, nicméně je to krok k výraznému snížení topného faktoru (COP). Proto doporučujeme tepelná čerpadla do novostaveb, kde je instalováno buď zmiňované podlahové topení, nebo radiátory s příslušnou plochou pro nízkoteplotní spád topného média. Při rekonstrukcích topných soustav je nutné přihlédnout na požadavky nižší teploty topného média (plocha radiátorů).
Velmi zajímavý efekt instalace tepelného čerpadla je na celkové vyúčtování spotřeby domu v nižším tarifu, neboť díky instalaci tepelného čerpadla vzniká nárok na přidělení tarifu D56d.

Proč LG?


Korejská firma LG je největším světovým výrobcem klimatizačních jednotek. Díky dlouhodobým zkušenostem firma v roce 2009 vyvinula řadu tepelných čerpadel vzduch/voda s označením THERMA V. Příchod do tohoto segmentu byl korunován novou invertorovou technologií, která jednoznačně snižuje celkové náklady na vytápění a prodlužuje životnost kompresoru.
Design vnitřních jednotek tepelných čerpadel THERMA V je v duchu plynových závěsných kotlů, což snižuje prostorovou náročnost na instalaci tepelného čerpadla a opouští zastaralé designové koncepce typu chladnička.

Tepelná čerpadla LG se solárním systémem SUNTIME


Ekonomicky velmi zajímavým řešením je instalace tepelného čerpadla v kobinaci se solárním systémem. Solární systém potřebuje ke svému provozu akumulační zásobník, kterého samozřejmě může využít i tepelné čerpadlo. V době kdy není dostatek tepelné energie ze slunce, je možné využít zásobníku pro nabíjení tepelným čerpadlem v době vyšší teploty venkovního vzduchu. Díky tomu má tepelné čerpadlo vyšší topný faktor (COP), než při běhu v odpoledních, resp. večerních, hodinách, kdy bývá teplota vzduchu nižší. Je to jednoduchý ekonomický přínos, který je cítit hlavně na fakturách za elektřinu.
Další výhodou spojení solárního systému s tepelným čerpadlem je prodloužení životnosti tepelného čerpadla, pokud je používáno i jako zdroj tepla pro ohřev teplé vody. Díky solárnímu systému není tepelné čerpadlo provozováno cca. 5 měsíců v roce, kdy se o přísun potřebné energie stará slunce, resp. solární systém SUNTIME. Je dokázáno, že životnost kompresoru tepelného čerpadla se tak prodlužuje až na dvojnásobek.
Vzhledem ke stále rostoucím cenám za energie je tak spojení vysokého topného faktoru tepelného čerpadla LG THERMA V a současné instalace solárního systému SUNTIME jedinou možností jak trvale ušetřit za energie na vytápění a ohřev vody.

Všechna tepelná čerpadla LG jsou registrována v seznamu výrobků a technologií (SVT) dotačního programu Zelená úpsorám.

tepelná čerpadla LG THERMA V v seznamu SVT zde
leták tepelná čerpadla LG THERMA V (ke stažení zde)

Vnitřní jednotka
Vnitřní jednotka otevřená
Venkovní jednotka 9kW
Venkovní jednotka 12-16kW
Výhody tepelných čerpadel LG


 • invertorová technologie = úspory na nákladech na vytápění
 • snižuje náklady na spotřebu elektřiny díky výhodné sazbě D56d
 • vysoký topný faktor až 4,6 (A7W35)
 • energie ze vzduchu zdarma
 • DPH 10% na montáž pro rodinné a bytové domy
 • elegantní design vnitřních jednotek
 • nízký hluk venkovních jednotek
 • možnost využití klimatizování v letních měsících (nutnost použít fan coil)
 • možnost ohřevu teplé vody v externím zásobníku
 • 1 fázové a 3 fázové varianty dle instalované velikosti hlavního jističe
 • malé prostorové nároky pro vnitřní jednotky
 • automatické odtávání venkovní jednotky
 • velmi příznivý poměr cena/výkon
 • solární systém SUNTIME prodlužuje životnost kompresoru na dvojnásobek

Technické informace a ceny:


© 2013 PROPULS SOLAR s.r.o., S.K. Neumanna 2793, 530 02 Pardubice  |  tel. +420 775 770 697,   |  propuls@propuls.cz  |  admin