Úsporné technologie pro novostavbu RD u Chrudimi

Pro nový rodinný dům u Chrudimi jsme postupně dodávali technologie s cílem snížit náklady na energie v rodinném domě. V technické místnosti je umístěn efektivní plynový kondenzační kotel značky Geminox. Ten je napojen na centrální akumulační zásobník ve které se připravuje teplo pro vytápění, předehřev teplé vody a ohřev bazénu. Pro snížení nákladů na teplo je na zásobník napojen ještě solární tepelný systém Suntime o výkonu až 7,5 kW. Fotovoltaický systém přispívá ke snížení nákladů na elektrickou energii. Na fotovoltaickou technologii značky Victron jsou napojeny špičkové celočerné panely rakouského výrobce Energetica s exklusivní zárukou 25 let a s patentovou technologií e.ISP pro vyšší produkci elektřiny. Fotovoltaické panely jsou rozmístěny na východní a západní straně střechy a vybaveny samostatnými MPPT regulátory Victron. Pro efektivní využívání vlastní vyrobené elektřiny slouží lithiová baterie BMZ ESS X, která umožňuje provoz domu při výpadku elektřiny z distribuční soustavy. V tomto domě je také osazeno monitorování spotřeby elektřiny, plynu a vody.

Nový zdroj energie, výkon Solární systém Suntime (7,5 kW), fotovoltaický systém Victron (9 kVA), baterie BMZ (10 kWh), plynový kotel Geminox (17 kW)
Typ budovy Rodinný dům
Využití Vytápění, Ohřev vody, Ohřev bazénu, Elektřina pro běžnou spotřebu, Ostrovní systém
Počet kolektorů 5× Suntime 2.1 (teplo) + 14× Energetica Rakousko 365 Wp (elektřina)
Typ umístění kolektorů Jižní plochá střecha (tepelný solární systém) a východní a západní šikmá tašková střecha (fotovoltaický systém)
Úsporné technologie pro novostavbu RD u Chrudimi
Cena 800 000 Kč
Úspora 50 000 Kč
Návratnost 10 let

Na tento projekt bylo možné získat až 210 000 Kč,
více informací o dotacích naleznete zde.